Gorące tematy

Warto porozmawiać . . .

Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że hostessowanie to zajęcie banalne: wystarczy miły uśmiech, trochę entuzjazmu i wolnego czasu.

Jednak znawczynie tematu wiedzą, że nie zawsze bywa tak różowo. Zdarzają się całkiem nieprzewidziane sytuacje (jak choćby nieodpowiednio zachowujący się klienci mylący animatorki z paniami do towarzystwa, trudne warunki pracy, problemy organizacyjne).

Bywa niestety i tak, że hostessy, choć wykonały swoje obowiązki wzorowo, całymi miesiącami czekają na wypłatę należnego im wynagrodzenia, niekiedy bezskutecznie.

Niektórym wydaje się także, że młoda kobieta pracująca przy promocji to ktoś, na kim można wyładować swoje frustracje czy niepowodzenia całego dnia.

Ogromne znaczenie ma też kwestia bezpieczeństwa. Zdarzają się i ogłoszenia z, delikatnie mówiąc, mało realnymi warunkami pracy – dziwne propozycje zagranicznych wyjazdów, rejsów z wynagrodzeniem liczonym w setkach euro.

Z drugiej strony hostessy również nie są bez winy, a o “solidności” hostess można dużo powiedzieć. Spóźnienia na promocję, wcześniejsze wyjścia, niesolidność czy wręcz nieprzychodzenie na promocję bez powiadomienia organizatora to tylko kilka przykładów nagannych zachowań hostess.
Niestety, w dobie internetu i niedoskonałej Ustawy o Ochronie Danych Osobowych ciężko jest eliminować z rynku niesolidne hostessy. Taka hostessa zarejestrowana w każdej dostępnej bazie, zanim zostanie usunięta z różnych agencji potrafi przyczynić się do wielu nieprzyjemności na lini agencja-zleceniodawca.

Jest wiele tematów związanych z promocjami na które warto rozmawiać. W tym miejscu postaramy się sygnalizować te najbardziej aktualne które powinny zainteresować osoby pracujące jako hostessy.
Przyłącz się do dyskusji! Zapraszamy 😉