Idealna fototapeta do sypialni

W ostatnim czasie ciekawym pomysłem na zagospodarowanie pustych ścian w sypialni stały się fototapety. W zależności od wielkości i kształtu sypialni fototapetę można zastosować tylko na jedną lub więcej ścian. Jednak najczęstszym wybieranym rozwiązaniem jest zastosowanie fototapety jedynie na pustą ścianę nad łóżkiem.

Sypialnia jest miejscem, w którym kończymy i zaczynamy dzień, dlatego też warto ją urządzić w taki sposób, aby pozwalała nam jak najlepiej odpocząć, aby była miejscem, w którym zregenerujemy siły fizyczne i psychiczne po długim dniu akcji promocyjnych. Powinna być urządzona w klasycznym stylu, ale także przytulnie, tak byśmy z chęcią do niej wracali, a przede wszystkim dobrze się w niej czuli. Jest to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, dlatego również jego aranżacja jest tak istotna. Wybór odpowiedniej fototapety nie jest prosty. Obecnie na rynku pojawił się niezwykle szeroki wachlarz wzorów, kolorów i fasonów, co poniektórych może przyprawić o lekki zawrót głowy. Zatem przed zakupem należy zrobić rozeznanie ryku i zastanowić się czego szukamy i na czym nam najbardziej zależy. Należy dokładnie sprawdzić z czego dana fototapeta jest wykonana, a przede wszystkim ustalić czy stylistycznie będzie pasowała do samej sypialni czy całego domu. Po przeanalizowaniu tych wszystkich czynników można dokonać odpowiedniego wyboru.

sypialnia 

Należy zaznaczyć, że najważniejsze przy wyborze fototapety jest jej wzór. Motywów, które możemy na niej umieścić jest niezwykle wiele. W sklepach znajdziemy gotowe tapety przedstawiające, np. największe stolice Europy, czy świata, czarno-białe zdjęcia, słynnych aktorów czy aktorki, ikony ze świata mody i sztuki. Jednak dla wymagających klientów, drukarnie proponują również możliwość personalizacji fototapety. Klienci mogą zgłaszać swoje pomysły, inspiracje czy projekty, a za dodatkową opłatą takie zamówienia zostaną zrealizowane.  Jest to duże  udogodnienie zwłaszcza dla indywidualistów, którzy mają własną wizję swojej sypialni i nie chcą się poddawać standardowym schematom. Pamiętajmy, że chodzi o nasz dom i nasz komfort, więc nie warto przesadnie oszczędzać.

Warto pamiętać, że sypialnia jest to miejsce, które ma zapewnić nam ciszę, spokój i relaks. To właśnie tam spędzamy wieczory zasypiając i poranki budząc się. Zatem zarówno kolory jak i i wzory fototapety, którą planujemy umieścić w tym pomieszczeniu powinny być stonowane, łagodne i spokojne. Wybierając zestawy kolorystyczne, należy pamiętać, o wpływie kolorów na naszą psychikę i nastawienie do życia. To, że np.  na co dzień bardzo lubimy kolor czerwony, nie oznacza, iż taki należy uczynić głównym kolorem w sypialni. Jest to kolor, którego zadaniem jest dodawanie energii i pobudzanie do aktywności, więc nie pasuje on do pomieszczeń, wktórych mamy odpocząć. Preferuje się zatem dobierać kolory jasne i pastelowe: szarości, beże, róże czy błękity. Są to barwy, przy których najlepiej się odpoczywa i relaksuje. Kojarzą się one z bezpieczeństwem, spokojem i harmonią. Odradza się natomiast bardzo wyraziste i ostre kolory, np.: czerwienie, czernie i granaty. Są to kolory, które mają za zadanie pobudzać do działania, a nie zapewnić komfort i poczucie bezpieczeństwa, które są tak ważne podczas odpoczynku. Dobrym wyborem do sypialni są również fototapety przedstawiające motywy roślinne i naturę, np.: łąki, jeziora, lasy, pola, plaże czy rzeki.

Bez względu na to, na jaki motyw fototapety się zdecydujemy, pamiętajmy, że chodzi o nas samych, o to, abyśmy mogli należycie wypocząć i pełni pozytywnej energii rozpoczęli nowy dzień.

Tekst zredagowano dzięki informacjom ze strony Dekowizja https://www.dekowizja.pl, realizującej druk fototapet wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Możemy wybrać fototapetę z ogromnej galerii serwisu lub stworzyć fototapetę nawet z własnego zdjęcia, a Dekowizja wydrukuje ją dla ciebie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek Oceń!
Loading...


Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*