Od dawna zatrudniam hostessy

Mechanizmy kierujące rynkiem i reklamą są znane nie od dziś. Wielu naszych klientów to firmy o konkurencyjnych pozycjach rynkowych, które bardzo dbają o swój wizerunek. Nie zatrudniają, więc sami hostess promujących ich produkty, ale profesjonalną agencję, która zrobi to za nich zapewniając profesjonalnych pracowników.

Takich agencji, jak nasza również jest sporo a ponieważ jesteśmy zorientowani na długofalową współpracę z klientami, przy wielu projektach, nie możemy sobie pozwolić na to, aby nasze hostessy popełniały błędy i zachowywały się w sposób nieodpowiedni. Dlatego często kontrolujemy, jakość świadczonych przez nie usług poprzez wizytę tajemniczego klienta lub w przypadku eventów supervisora.

Hostessy, które są zarejestrowane w naszej bazie są typowane na podstawie określonych wymagań klienta. Następnie kontaktujemy się z wybraną kandydatką i pytamy o to, czy weźmie udział w danym wydarzeniu. Staramy się, aby były dopełnione wszelkie formalności a umowy z hostessami jasne i czytelne. Wynagrodzenie, jakie oferujemy jest adekwatne do projektu. Dbamy o to, aby przed wyjściem do potencjalnych klientów hostessa otrzymała odpowiednie przeszkolenie i wytyczne, co do stroju, makijażu i sposobu promocji produktu. Choć większość hostess przykłada się do swoich obowiązków, część z nich naraża nas na duże straty finansowe i zerwanie umów z naszymi klientami.

Z tymi osobami, jak najszybciej kończymy współpracę. Często informacje o niepoprawnych zachowaniach hostess płyną z raportów tajemniczych klientów, rzadziej są to skargi konsumentów, do których wydarzenie promocyjne z udziałem hostessy było kierowane. Błędy, jakie mogą się pojawić to zwłaszcza brak uśmiechu, rozmowy prywatne i niemające związku z daną promocją, zbyt mała komunikatywność i nie zachęcanie klienta do zakupu produktu danej marki. Hostessy, które są pracowite i starające się w pozytywny sposób podejść do każdego klienta są przez nas bardzo cenione i dbamy, aby zostały z nami, jak najdłużej.

agencja-hostess

Ponieważ często są studentkami, dajemy im możliwości, by ich zajęcia na uczelni nie kolidowały z pracą. Oczywiście na rynku krąży wiele opinii, jakoby hostessy nie otrzymywały wynagrodzeń. W naszej agencji do takich sytuacji nie dochodzi, ale potrafię sobie wyobrazić, że pracodawca nie chce wypłacić wynagrodzenia, jeśli praca nie została wykonana. Za taką należałoby uważać w przypadku, kiedy hostessa tak naprawdę nie robi kompletnie nic, poza tym, że stoi. Nie zwraca uwagi na przechodzących klientów i odpowiada im zdawkowo lub nieprzyjemnie.

Założenie jest takie, by zachęciła do skorzystania z usług lub zakupu produktu danej firmy, tymczasem klient zapamięta markę negatywnie i może kojarzyć ze złą, jakością produktów i nieprofesjonalną obsługą.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek Oceń!
Loading...


2 komentarze

  1. Nie od dziś wiadomo co potrafią hostessy. Ja znam jedną która miała miesięczną promocję przed dworcem, nikt jej nie kontrolował, miała rozdawać ulotki a w tym czasie potrafiła brać udział w innej promocji po drugiej stronie miasta. jak jej ukradli makietę to powiedziała że było w czasie jak poszła do toalety.

  2. Miałem podobną sytuacje. Niestety my agencje hostess musimy bardzo pilnować hostessy. Na każdym kroku praktycznie kontrolować. Oczywiście nie wszystkie dziewczyny kombinują ale to się zdarza.

Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*