Szczoteczka elektryczna – wady i zalety

Szczoteczka elektryczna jest coraz częściej wybierana do utrzymania właściwej higieny jamy ustnej. Piękny uśmiech to jeden z najważniejszych atrybutów hostessy.

Jako hostessa musisz zadbać o piękne, białe zęby i szeroki uśmiech. Zwykła szczoteczka nie jest zbyt wydajna, dlatego warto zaopatrzyć się w szczoteczkę elektryczną. Tak, wiem, że jest droga, ale czasami zalety wynagradzają wysoką cenę produktu.

pieknyusmiech 

Zalety szczoteczki elektrycznej:

dokładność. Szczoteczka elektryczna jest dużo bardziej skuteczna w czyszczeniu jamy ustnej niż zwykła szczoteczka manualna. Podczas gdy ręka człowieka wykonuje maksymalnie 200 ruchów, szczoteczka elektryczna może się obracać z prędkością 40  000 ruchów na minutę. Większa liczba obrotów skutkuje lepszym oczyszczeniem zębów z płytki nazębnej i przestrzeni między zębowych.
wielozadaniowość. Jeśli mamy dużą rodzinę i koszt zakupu szczoteczki elektrycznej dla każdego przekracza nasze możliwości, wystarczy, że kupimy jedno urządzenie i kilka końcówek wymiennych, po jednej dla każdego członka rodziny. Pozwoli to znacznie obniżyć koszty.
prosta obsługa. Szczoteczki elektryczne są niezwykle proste w użytkowaniu, dzięki czemu nadają się idealnie dla dzieci lub osób niepełnosprawnych. Najprostsze urządzenia są wyposażone jedynie w przycisk ON/OFF, co pozwala na szybkie opanowanie techniki szczotkowania.
pomoc w szczotkowaniu. Szczoteczki elektryczne wyposażone są w szereg funkcji ułatwiających szczotkowanie zębów. Jedną z nich jest timer, który wyłącza szczoteczkę elektryczną po 2 minutach czyszczenia. Dodatkowo po 30 sekundach wstrzymuje pracę szczoteczki pozwalając na zmianę partii czyszczonych zębów, zgodnie z zasadą, że na szczotkowanie każdej z czterech części jamy ustnej należy przeznaczyć ¼ czasu.
przyjemność. Dzięki dodatkowym funkcjom, w które wyposażona jest szczoteczka elektryczna, czyszczenie zębów staje się atrakcyjną czynnością. Wpływa także pozytywnie na stan dziąseł.

szczoteczka

Wady szczoteczki elektrycznej:

koszt. Niektóre modele szczoteczek elektrycznych, zwłaszcza tych, które są wyposażone w wiele funkcji dodatkowych, są bardzo drogie.
Należy jednak pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy na kilka lat. Można także obniżyć koszty, kupując jedną szczoteczkę elektryczną i kilka końcówek, o czym wspomniano wyżej.
zależność od prądu. Szczoteczki elektryczne są ładowane przez podłączenie do prądu, zatem nie mamy możliwości używania ich w warunkach, gdzie nie mamy dostępu do niego. Warto jest zatem wybierać modele z bardziej wytrzymałym akumulatorem.
ryzyko ścierania szkliwa. Osoby o wrażliwych zębach, dodatkowo używający past wybielających mogą mieć problemy ze ścieraniem się szkliwa. Dotyczy to zwłaszcza osób mających tendencję do zbyt mocnego nacisku na zęby podczas szczotkowania. Dla nich polecane są modele szczoteczek elektrycznych wyposażonych w czujnik, który przy zbyt mocnym nacisku wyłącza szczoteczkę lub zwalnia jej obroty.

Jak widać, zakup szczoteczki elektrycznej powinien być poprzedzony namysłem i porównaniem wielu modeli. Pozwoli to na optymalne dobranie szczoteczki do własnych potrzeb.

Wpis powstał dzięki pomocom umieszczonym na stronie HappyDental   https://www.happydental.pl/category/szczoteczki-elektryczne , serwisie skupionym na pielęgnacji i higienie zębów i jamy ustnej. W ofercie sklepu znajdziemy szeroki wybór szczoteczek elektrycznych i wielu innych, a także wiele artykułów stomatologicznych.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek Oceń!
Loading...


Zostaw komentarz

Twój email nie będzie widoczny.Wymagane pola zaznaczone są *

*